Lysine – wybierz solidne aminokwasy!

Przeszło 20 procent naszego ciała stanowi białko tym samym warto coś więcej na jego temat wiedzieć. Oczywiście jest to element stanowiący podstawę budulcową naszego ciała, który ulega nieustannym przemianom w tym rozpadowi i budowie. Te skomplikowane przemiany są zależne przede wszystkim od liczby aminokwasów, które dostarczymy swojemu ciału.

Warto bowiem wiedzieć, że ludzki organizm składa się z 20 różnych aminokwasów, które tworzą ze sobą szereg kombinacji. Część aminokwasów ma za zadanie stanowić strukturę tkanek, a inne z kolei wpływają na procesy przemiany materii czy też są przekaźnikiem substancji odżywczych. Warto pamiętać, że nasz organizm nie jest w stanie syntetyzować części aminokwasów. W tej grupie znajduje się, chociażby lysine.

Stąd też substancja ta oraz inne tego rodzaju powinny być naszemu ciału dostarczane z zewnątrz. Tu do wyboru mamy kilka opcji, gdzie dostarczanie ich wraz z pokarmem jest najrozsądniejszą z opcji. Trzeba jednak wiedzieć, że uprawiając sporty, należy mieć w zanadrzu i inne opcje. Tym samym aminokwasy dostarcza się pod postacią starannie zbilansowanych suplementów i odżywek dla sportowców.