Cytrulina i arginina – czy warto stosować?

Aminokwasy to jeden z najważniejszych elementów w suplementach diety. Przede wszystkim zawartość aminokwasów ma wpływ na osoby aktywne fizycznie. Organizm człowieka nie jest w stanie wytworzyć większości aminokwasów samodzielnie. Suplementacja ma na celu uzupełnienie niedoborów jak w przypadku jednego z nich, czyli citrulline.

Aminokwas ten doskonale wpływa na zmniejszenie zmęczenia podczas wysiłków tlenowych oraz beztlenowych. Ponadto wyraźnie usprawnia działanie układu krążenia. Działa na poprawę procesu oczyszczania się organizmu z amoniaku oraz metabolizm tlenku azotu. Sprawdza się także przy zaburzeniach erekcji, które wynikają ze zbyt wysokiego ciśnienia krwi.

Natomiast arginine ma niezwykle szerokie działanie na organizm człowieka oddziaływaniem na ludzki organizm, dlatego tez warto przyjmować suplementy z zawartością tego aminokwasu. Może być stosowany w celu zwiększenia wydajności podczas wysiłku fizycznego uprawianego zawodowo, gdzie siła i wytrzymałość jest niezbędna do najlepszych wyników, a także w przypadku amatorsko-rekreacyjnego sportu.