Beta-alanina i tyrozyna – komplet informacji

Aminokwasy są nazywane białkami, bez których prawidłowy rozwój i życie nie byłoby możliwe. W naturze występuje ich bardzo wiele, ale dwa z nich zasługują na szczególną uwagę. Po pierwsze jest to beta-alanine aminokwas endogenny, który wyjątkowo jest niezbędny dla człowieka.

Badania naukowe potwierdzają, iż suplementacja tego aminokwasu ma wiele korzyści, a przede wszystkim wpływa na zwiększenie wytrzymałości fizycznej oraz na przyrost i masy mięśniowej, a także poprawę siły mięśni. Regularna suplementacja skutecznie prowadzi do zwiększenia ukrwienia mięśni, a zatem wiąże się to z uzyskaniem napięcia mięśniowego. Z kolei drugi aminokwas, czyli tyrosine to ma równie ważny wpływ na organizm i można wymienić: wyregulowanie pracy tarczycy, przysadki mózgowej i nadnerczy.

Tyrozyna istotnie wpływa na powstawanie neuroprzekaźników dopaminy oraz noradrenaliny, przewodzących impulsy z układu nerwowego do mięśni oraz mózgu. To wyjątkowo ważny czynnik, odpowiadający za uwalnianie hormonu wzrostu, którego z kolei zadaniem jest rozwój mięśni, a także spalanie tkanki tłuszczowej.